Якщо вам потрібен власний шрифт, але процес створення вас лякає, ми допоможемо вам!
В останні роки сфера веб-дизайну розвивається навіть швидше, ніж раніше. Інтернет-магазини, нові бренди — все це вимагає продуманого графічного дизайну. І типографіка є однією з найважливіших її частин.
Вибір правильного шрифту є ключем до успіху всієї вашої роботи, оскільки шрифти впливають на підсвідомість клієнтів. Правильно підібраний шрифт може навіть підвищити популярність бренду. Шрифт може залучити потрібних клієнтів, оскільки він викликає їхні емоції та показує цінності вашого бренду: традиційні, формальні чи, навпаки, веселі та сімейні. І, незважаючи на те, що є багато готових до використання шрифтів, з якими ви знайомі, може прийти час, коли вам знадобиться щось нове для конкретного проекту. Є чудове рішення проблеми — створення власного шрифту.
Після того, як ви придумали дизайн свого шрифту, настає черга технічної частини. Початківцям це здається страшним: відштовхує той факт, що опанування всіма аспектами творення є тривалим і займає роки. Однак одразу після того, як ви навчитеся основоположним принципам типографії та зрозумієте, які кроки вам потрібно зробити, ви зможете створити свій власний шрифт з нуля. Більше того, процес навчання є одним із найбільш захоплюючих творчих починань у цифровому дизайні.
У цій статті ми допоможемо вам подолати ваші сумніви, надавши всі інструменти, щоб втілити ваші ідеї шрифтів у реальність. Тут є все корисне на шляху створення: онлайн-заняття, корисні інструменти та деякі загальні рекомендації.
Рекомендуємо також подивитись:
- Добірка MockUp файлів Блокнотів (безкоштовно та преміум)
- Колекція кривавих щіток для Photoshop
- Добірка текстур асфальту, бетону та каменю
Корисні інструменти
Коли ви розсіяно дивитеся на екран комп’ютера і прокручуєте готові до використання шрифти, не знаходячи в них натхнення, настав час діяти. Створення шрифту, який відповідає всім вимогам вашої поточної роботи, може бути ідеальним способом передати всі творчі ідеї за допомогою дизайну. Для створення власного шрифту, перш за все, важливо вибрати корисне програмне забезпечення. П’ять веб-сайтів, які ми розглянемо тут, пропонують велику кількість інструментів для редагування, щоб ви могли мінімізувати трудомісткий процес створення шрифтів.
1. FontLab7
FontLab 7 — це інтегрований редактор для дизайну шрифтів, який допомагає створювати гарнітури від початку до кінця, від простого дизайну до складного проекту, і вносить іскру магії в дизайн шрифтів. FontLab 7 доступний як 30-денна безкоштовна повнофункціональна пробна версія. Можна використовувати багато проектів шрифтів з відкритим вихідним кодом як натхнення для своїх власних і налаштувати їх під свої потреби.
Додаток добре відомий своїми багатьма функціями: малювання плавних послідовних гліфів, автотрасування растрових зображень, створення накладень, спрощення контурів, вирівнювання основ, масштабування контурів із збереженням товщини штриха. Редактор дозволяє користувачам малювати в дробових або цілих координатах, переглядати числові та візуальні вимірювання, знаходити та виправляти недоліки контуру.
2. FontForge
FontForge — це безкоштовний редактор дизайну шрифтів з відкритим вихідним кодом і зручна програма для створення шрифтів. Він має широке поле використання: створюйте, змінюйте та конвертуйте шрифти в різноманітні формати. Крім того, включено управління комбінаціями клавіш. Гарнітури, створені у FontForge, можна зберігати в SFD, а також експортувати в інші формати шрифтів.
Змінювати гліфи за допомогою FontForge легко: редактор пропонує безліч інструментів для малювання, трансформації, округлення, додавання засічок, а також копіювання окремих елементів або параметрів букв (висота, ширина тощо). Він також підтримує роботу з шарами, тому створити шрифт буде легко.
3. FontStruct
FontStruct — це безкоштовне програмне забезпечення для створення шрифтів, яке дозволяє швидко та легко створювати шрифти, створені з геометричних фігур, розташованих у вигляді сітки, наприклад, плитки або цегли. Деякі додаткові необхідні інструменти включають ластик, інструмент лінії/прямокутника та ручний інструмент. Кожен символ має відповідний «слот», який допомагає відстежувати, які символи вже створені, а які були пропущені. Є можливість друку та тестування результату в режимі реального часу, що, безсумнівно, є зручною функцією як для нових дизайнерів, так і для професіоналів.
Програма має функцію швидкого малювання контуру. Крім того, великою перевагою редактора шрифтового дизайну є те, що він має можливість завантажувати власні ескізи в мережу, щоб ваші типографські каракулі могли знайти аудиторію.
4. Fontself
Fontself — це універсальний редактор, який можна використовувати для створення повністю функціонального шрифту з усіма наворотами, які є у всіх професійних шрифтів (кернінг, орграф тощо). Крім того, що найкраще, можна створити кольоровий шрифт і надати персонажам будь-які форми та кольори (включаючи градієнти та інші ефекти), а також створити стандартні безбарвні векторні шрифти через Fontself, які можна застосувати в будь-якому програмному забезпеченні.
За допомогою цього редактора дизайну шрифтів легко створити миттєвий шрифт для використання в Creative Сloud та експортувати OTF-шрифти для інших програм і для продажу. Він генерує дизайни, які можна використовувати як векторні ілюстрації у Photoshop, Affinity Photo тощо. Редактор надає можливість створювати гліфи та змінювати багато інших аспектів шрифту та налаштовувати інформацію про шрифт (авторські права, веб-сайт та багато іншого).
5. Birdfont
Birdfont — це безкоштовний редактор шрифтів, який дозволяє користувачам створювати векторну графіку. Він має гарну підтримку як монохромних, так і кольорових форматів шрифтів і має зручний інтерфейс. Існує також багато різних інструментів, які допомагають легко і швидко редагувати готові шрифти TTF і SVG і створювати типи, навіть на основі власного рукописного тексту або із зображеннями у фоновому режимі.
Для редагування зображень (при створенні шрифту з існуючого зображення) це програмне забезпечення має інструменти для масштабування, переміщення та трансформації, воно підтримує функцію необмеженого повторення/скасування та попереднього перегляду. Програма допомагає створювати користувацькі шрифти з самого початку з широкими можливостями малювання, тому можна розробляти кожну букву окремо. Основні можливості програми: малювання символів із прив’язкою до сітки, малювання гліфів над зображенням та автотрасування — перетворення зображень у векторні символи.
Покроковий посібник зі створення шрифту
Впорядкована тактика допоможе вам не заплутатися в процесі, уникнути багатьох помилок і заощадити ваш час на власне проектування. Отже, давайте з’ясуємо, які вступні кроки вам потрібно зробити.
У цьому розділі ми крок за кроком проведемо вас у процесі створення власного шрифту. Тут ми розглянемо як основні кроки, так і кілька порад, щоб досвід дизайну не розчарував вас.
Крок 1. Опишіть опис дизайну
Як і в будь-якому іншому дизайн-проекті, визначення ваших цілей з самого початку є найважливішим кроком у процесі створення шрифту. Є кілька запитань, на які ви повинні відповісти, перш ніж почати створювати шрифти, які потенційно можуть допомогти вам у вашому дизайні:
– Ви хочете, щоб ваш шрифт використовувався лише в конкретному проекті, чи він матиме широке застосування?
– Який розмір шрифту ви хочете мати: великий чи маленький?
– Ви хочете, щоб ваш шрифт був із засічками чи без засічок?
– Чи бачили ви шрифти, які могли б надихнути вас на створення власного?
Після того, як ви отримаєте відповіді на всі запитання вище, ми можемо перейти до створення дизайну вашого шрифту.
Крок 2. Почніть малювати свій дизайн на папері
При створенні нового шрифту професійні дизайнери створюють для нього цілу карту, включаючи альтернативні стилі: курсив, жирний і дрібний шрифт. Однак не варто зациклюватися на цьому — це не обов’язковий крок. Якщо ви створюєте свій перший шрифт, вам потрібно лише зосередитися на основах.
Після того, як ви визначитеся з дизайном свого шрифту, ви повинні взяти олівець і папір і намалювати просту базову лінію (вам ще не потрібно малювати весь набір символів, почніть з так званих «керуючих символів»: літери «H», «n», «o» та «y»). Вкрай важливо, щоб лінії були ідеально прямими, а також звертати увагу на інтервал між літерами та пропорційне вимірювання розмірів (лінійка допоможе вам у цьому). Немає конкретних рекомендацій щодо співвідношення між x-height та cap-height, тому все залежить від вас. Спробуйте різні співвідношення, доки не знайдете ідеальне для вашого власного шрифту. Тут все методом проб і помилок, тому не бійтеся робити помилки. Перегляньте, внесіть кардинальні зміни, ви навіть можете почати все спочатку, хоча це здається трудомістким — все це варте ідеального результату!
Дуже допомагає спочатку зробити мальований ескіз окремих символів вашого шрифту на чистому аркуші паперу. Тут у вас не буде ніяких правил і вимірювань — все, що вам потрібно зробити, це використовувати свій почерк або намалювати кілька фігур для своїх літер і знайти ті, які вам найбільше подобаються. Після цього, дотримуючись сітки, яку ви отримали, ви повинні намалювати всі 26 гліфів у верхньому та нижньому регістрі, щоб завершити набір символів і подивитися, як вони виглядатимуть. Пізніше ви можете використовувати ці листи як шаблон.
Переконайтеся, що ви не забули закінчити не лише букви, а й спеціальні символи, такі як цифри та граматичні знаки (кома, знак оклику та знак питання).
Крок 3: Виберіть та встановіть програмне забезпечення
Існує широкий вибір програм, які можуть допомогти створити власний шрифт (деякі з них були перераховані вище). Вибір зручного додатка з усіма технічними функціями, необхідними для виконання роботи, значно полегшить процес створення. Під час вибору ми рекомендуємо вам прочитати підсумок функцій програми, щоб ви могли отримати уявлення про все в цьому програмному забезпеченні.
Крок 4: Почніть творити
Тепер, коли ви закінчили з намальованими вручну ескізами та встановили програмне забезпечення, ви готові почати працювати над своїм шрифтом у цифровому форматі. Процес створення залежить від вибраного вами додатка, тому ви можете почати з нуля, завантажити зображення свого паперового ескізу або власного рукопису як шаблон, або завантажити файл шрифту для редагування. Після того, як ви закінчите з літерами свого шрифту, ви можете почати завантажувати цифри, розділові знаки та інші потрібні вам символи.
Кожен елемент програмного забезпечення має свою власну криву навчання. І процес роботи з ним спочатку може бути досить тривалим, але як тільки ви почнете звикати, ви будете працювати швидше. Ось список термінології, яку вам потрібно буде вивчити та ознайомитися, щоб навчитися швидко створювати шрифти:
Підйомна лінія – це невидима лінія, на якій починаються висхідні лінії.
Висота підйому — це висота вертикального штриха вгору на літерах (наприклад, «h» і «k»).
Базовий ряд — це невидима лінія, на якій розміщені всі символи шрифту.
Крива Без’є – це параметрична формула, яка використовується для моделювання плавних, масштабованих кривих.
Чаша — це закрита округла частина літер (наприклад, «b», «d» і «o»).
Глибина низхідної лінії – це глибина вертикального штриха вниз на літерах (наприклад, «р» і «у»).
Гліф — це кожен окремий символ у шрифті.
Стрижка — це основний вертикальний штрих літери (наприклад, «F» і «T»).
Крок 5. Уточнюйте весь набір персонажів
Під час створення шрифту дуже важливо зосередитися на кожному окремому символі. Однак також важливо бачити, як весь ваш набір символів буде виглядати як шрифт, уточнюючи його. Ось кілька порад, яких слід дотримуватися, щоб створити повноцінний шрифт:
- Не забувайте звертати пильну увагу на інтервал і кернінг літер. Відстежуйте це, комбінуючи різні літери під час їх створення.
- Спробуйте різні розміри для кожного символу вашого шрифту. Це особливо важливий крок, якщо ваш шрифт має бути широким.
- Розглядаючи шрифт на папері, легше помітити всі тонкі помилки, тому настійно рекомендуємо не тільки дивитися на символи на комп’ютері, а й час від часу роздруковувати їх під час роботи над ними.
Виконавши всі вищенаведені кроки, ви закінчите процес проектування. До цього часу ви не тільки створите дизайн свого шрифту, але й виберете програмне забезпечення та опануєте його, переведете свої символи в цифровий формат і вдосконалите його до ідеального результату, який хочете отримати.
Підсумки: Етапи створення шрифтів
Ми структурували всі речі, які ви повинні зробити під час створення власного шрифту вище, і тепер ми збираємося їх коротко підсумувати.
- Окресліть свої цілі з самого початку.
- Намалюйте ескіз керуючих персонажів на папері.
- Виберіть і встановіть програмне забезпечення, яке ви збираєтеся використовувати.
- Почніть створювати свій шрифт у цифровому форматі.
- Уточнюйте весь набір персонажів.
Хоча для створення майстерного шрифту потрібні роки практики, ви можете створити свій перший шрифт за пару тижнів. За цей час ви отримаєте безцінний досвід, який допоможе вам у майбутніх проектах. Можливо, створивши перший шрифт, ви зацікавитеся цією сферою і станете професійним шрифтовим дизайнером або зробите логотип, який шукав клієнт. Не бійтеся пробувати нове і відкривати нові горизонти своїх можливостей. Сподіваємося, що запропонований нами посібник допоможе та надихне вас досягти висот у створенні шрифтів.